Profesjonalny serwis specjalizujący się w marce BMW - Fabryczna jakość w uczciwej cenie
Dzisiaj (środa) otwarte: 7:00 - 17:00

BMW serii 5 G30.

Podstawowy silnik benzynowy to jednostka 4-cylindrowa, 2-litrowa, o mocy 252 KM i momencie obrotowym równym 350 Nm. W tym przypadku przyspieszenie do setki zajmuje 6,2 s. Mocniejszą wersję napędza 3-litrowe R6 o mocy 340 KM i momencie 450 Nm. Z taką jednostką do 100 km/h rozpędzimy się do 100 km/h w 5,1 s. Wśród diesli znajdziemy motor oferujący 190 KM, 400 Nm lub wersję 265 KM 620 Nm.

Każdy z tych silników może być łączony z napędem xDrive - wyjątkiem jest hybryda. Warto także wspomnieć że BMW Serii 5 z silnikiem V8 o mocy 462 KM posiada go w standardzie. Dla każdego modelu przeznaczona jest automatyczna skrzynia Steptronic o ośmiu przełożeniach.

Kabina została zaprojektowana od nowa. Przednie fotele są w pełni elektrycznie sterowane i wyposażone w funkcję masażu. Wszystkie informacje z systemu multimedialnego są wyświetlane na ekranie o przekątnej 10,25 cala. Auto wyposażone zostało w asystenta wymijania i ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku. Do dyspozycji jest również asystent zmiany pasa ruchu i asystent toru jazdy. Tempomat odczytuje ograniczenia prędkości i dostosowuje się do nich. Trzeba podkreślić, że tempomat z radarem jednocześnie utrzymujący auto w danym pasie ruchu działa do prędkości 210 km/h.

Przewidziano również funkcję Remote Parking, która pozwala zdalnie zaparkować auto. Ciekawostką jest również funkcja Remote 3D View, która pokazuje kierowcy na smartfonie trójwymiarowy obraz otoczenia pojazdu.