Profesjonalny serwis
specjalizujący się w marce BMW

Profesjonalny serwis specjalizujący się w marce BMW

tel: +48 14 888 77 11 | Napisz do nas

autohelp

Profilaktyka samochodu przed okresem zimowym

„Zima zaskoczyła kierowców…” Już niedługo znowu ujrzymy takie nagłówki w gazetach. Przełam te stereotypy! Jeżeli odpowiednio przygotujesz swój samochód, tym razem zima Cię nie zaskoczy.

 

wpis

 

Niższa temperatura, śliska nawierzchnia, a do tego częste opady deszczu i śniegu to nieodłączny element nadchodzącej zimy. Warunki atmosferyczne w tym okresie bywają nieprzewidywalne, dlatego należy odpowiednio przygotować do nich nasz samochód. Aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze, zarówno nam, jak i innym użytkownikom ruchu drogowego, niezbędne są profilaktyczne wizyty w serwisie samochodowym, które powinny odbywać się regularnie co pół roku. Ito właśnie teraz jest odpowiedni czas na wizytę kontrolną.

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że właściwie serwisowany pojazd odwdzięczy się komfortową, a przede wszystkim bezpieczną jazdą. Ograniczone wydatki na nieprzewidziane naprawy będą już miłym dodatkiem.

 

Nowoczesne samochody to bardzo skomplikowane urządzenia, wymagające wysokiej jakości paliw i środków smarnych.  Na skutek zwiększającej się liczby biokomponentów w paliwach, w zbiornikach coraz bardziej gromadzi się woda. W wyniku eksploatacji pojazdu i stosowania paliw złej jakości może wytwarzać się ciężki osad węglowy. Niestety nie mamy wpływu na jakość paliwa, ale możemy zadbać o układ wtryskowy poprzez regularne jego czyszczenie.

 

Na czym należy skupić się, aby okres zimowy nie zaskoczył nas kosztownymi awariami?

 

Nie ma nic przyjemniejszego niż wejście z zimna do szybko nagrzewającego się wnętrza samochodu. Aby zapewnić komfortową temperaturę w środku, nasz pojazd musi posiadać stały dopływ świeżego powietrza, które zostanie ogrzane przez silnik. Dzięki odpowiedniej pracy układu chłodzenia, poza uzyskaniem odpowiedniej temperatury, unikniemy również niebezpiecznych sytuacji związanych z zaparowanymi szybami. Przyczyną niedogrzania kabiny są zwykle usterki układu chłodzenia, a ich zlekceważenie może spowodować poważne awarie. Aby zaoszczędzić na naprawach i zapewnić odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu, należy przeprowadzić kontrolę układu chłodniczego jeszcze przed okresem zimowym. Zachęcamy do skorzystania z jednej z naszych usług profilaktyki usterek. Samochód zachowa sprawność na dłużej, a Ty unikniesz droższych napraw. 


Więcej informacji udzielą nasi doradcy serwisowi pod numerem telefonu: 14 626 10 26

 

Zostaw numer oddzwonimy!

Dziękujemy za kontakt. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.