Profesjonalny serwis
specjalizujący się w marce BMW

Profesjonalny serwis specjalizujący się w marce BMW

tel: +48 14 888 77 11 | Napisz do nas

autohelp

Jak sprawić, by klimatyzacja w samochodzie była sprawna cały rok? – Serwisowanie klimatyzacji

W upalne lato, ale również wtedy, kiedy za oknem roztacza się jesienna aura, jednym z najcenniejszych elementów wyposażenia samochodu jest klimatyzacja. Latem jest koniecznością, natomiast korzystanie z niej jesienią i zimą zapewni prawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacji.  Żeby klimatyzacja działała bez zarzutu, potrzebna jest coroczna i fachowa obsługa. Dlaczego istotne jest regularne serwisowanie klimatyzacji?

Prawidłowa profilaktyka i serwisowanie – zarówno zimą, jak i latem

Klimatyzacja chłodzi rozgrzane powietrze, ale również osusza wilgoć, stąd konieczność używania jej o każdej porze roku.  Utrzymanie instalacji w dobrym stanie, a także zmniejszenie ryzyka jej uszkodzenia, zapewniane jest przez serwisantów, jednakże sami również powinniśmy dbać o klimatyzację poprzez regularne używanie jej w ciągu całego roku. Jeżeli klimatyzacja nie działa poprawnie zanieczyszcza środowisko, a także stanowi zagrożenie dla zdrowia kierowcy oraz wszystkich podróżujących z nim pasażerów, ponieważ rozprzestrzeniające się dookoła grzyby i roztocza mogą powodować problemy dla dróg oddechowych, szczególnie dla osób cierpiących na alergię. Aby klimatyzacja była zawsze sprawna, przynajmniej raz w roku powinna przejść profesjonalne serwisowanie. 

Jak wygląda serwisowanie klimatyzacji?

Obsługa klimatyzacji oraz przeglądy prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników. W naszej ofercie można znaleźć czyszczenie, odgrzybianie, czy wymianę filtrów. W zakres kompletnego przeglądu, który należy wykonać przynajmniej raz w roku wchodzą min. sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji, wprowadzenie do układu specjalnego oleju, dezynfekcję układu wentylacyjnego, a także kontrolę wydajności chłodzenia. Sprawne działanie urządzenia, jakim jest klimatyzacja, zapewnia oddychanie powietrzem wolnym od różnego rodzaju zarazków i mikrobakterii, brak nieprzyjemnego zapachu, a także długą i bezawaryjną pracę układu wentylacyjnego naszego samochodu.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub sprawdź naszą ofertę.

Sprawny samochód to bezpieczny samochód

Zachęcamy do sprawdzenia i skorzystania z pełnej oferty naszego serwisu!

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszej pracy oraz wykonywanych usług zapraszamy do kontaktu z doradcami serwisowymi pod numerem telefonu: 14 626 10 26

bmwblog1

Zostaw numer oddzwonimy!

Dziękujemy za kontakt. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.