Profesjonalny serwis
specjalizujący się w marce BMW

Profesjonalny serwis specjalizujący się w marce BMW

tel: +48 14 888 77 11 | Napisz do nas

autohelp

Obsługa szyberdachu

szyberdach 

Czym jest szyberdach?

Szyberdach to rodzaj szyby samochodowej zamontowanej na jego dachu. Jest jednym z dodatkowych elementów wyposażenia auta. Nie zastępuje klimatyzacji, ale jest jej dobrym uzupełnieniem, gdyż pomaga w cyrkulacji powietrza. Umożliwia  dopływ naturalnego światła do wnętrza samochodu oraz świeżego powietrza, które zapewnia szybszą wentylację pojazdu.

Szyberdach świecił triumfy w latach 90, kiedy mało który pojazd wyposażony był  w klimatyzację, a otwierany dach, nie dość, że wzbudzał zachwyt, zapewniał również dodatkową wentylację pojazdu. Dzisiaj szyberdach nie jest konieczny, aczkolwiek posiadanie go jest rozwiązaniem praktycznym, ponieważ może działać jako naturalny nawiew, a także ułatwia szybsze pozbycie się zaparowanych szyb w samochodzie. 

Jak wygląda obsługa szyberdachu?

Obsługa szyberdachu zależy od modelu samochodu, jaki posiadasz. Oto techniczne aspekty związane z utrzymaniem sprawności każdego elektrycznego szklanego dachu w samochodzie marki BMW; 

  • Wyczyszczenie oraz konserwacja skomplikowanego mechanizmu
  • Udrożenienie, sprawdzenie poprawności funkcjonowania odpływów zapobiegających przeciekaniu

Takie działania mają na celu zapobieganie najczęściej pojawiającym się usterkom związanymi z szyberdachem.  Warto się z nimi zapoznać, gdy będziemy zastanawiali się nad kupnem samochodu BMW z otwieranym dachem. Ten mały przewodnik przedstawia podstawowe działania związane z konserwacją elektrycznego dachu. 

Jakie usterki najczęściej przytrafiają się szyberdachom?

Tak jak każdy element w samochodzie, szyberdach musi być na bieżąco serwisowany. Nie można zapominać również o jego prawidłowej konserwacji. W innym wypadku mogą pojawić się usterki, takie jak:

  • elektryka mechanizmu

Zostaw numer oddzwonimy!

Dziękujemy za kontakt. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.