Profesjonalny serwis
specjalizujący się w marce BMW

Profesjonalny serwis specjalizujący się w marce BMW

tel: +48 14 888 77 11 | Napisz do nas

autohelp

Międzyprzeglądowa kontrola stanu biernego — co jest sprawdzane?

 

Safety first, czyli co sprawdzamy?

Każdy, kto na co dzień bierze udział w ruchu drogowym ma świadomość, jak wiele niebezpiecznych sytuacji ma miejsce na drogach. Częstą przyczyną kolizji lub wypadków jest zły stan techniczny pojazdu. Ważne jest zatem, aby to ryzyko zmniejszyć do absolutnego minimum. Istnieje zespół pewnych czynników, które wpływają na zmniejszenie prawdopodobieństwa kolizji lub wypadku drogowego, które weryfikuje się podczas badania technicznego pojazdu. Jest ono obowiązkowe, a jego wyniki sprawdzane podczas każdej kontroli policyjnej.

Zakres kontroli stanu technicznego pojazdu.

 Podczas obowiązkowego badania technicznego sprawdza się przede wszystkim funkcjonowanie kluczowych układów samochodu, ale nie tylko. Stacja diagnostyczna sprawdzi również skład spalin, z uwzględnieniem zawartości szkodliwych tlenków i węglowodorów. Należy pamiętać, że o negatywnym wyniku przeglądu mogą zaważyć czynniki takie jak:

  • niesprawny klakson
  • zbyt głośny silnik
  • wyciek płynów
  • zbyt mocno przyciemnione przednie szyby 
  • pęknięcia szyby
  • zmatowiałe reflektory

Ocenie poddawany jest również ogólny stan elementów gumowych, kondycja elementów Ponadto, w trakcie kontroli weryfikowana jest nie tylko skuteczność tłumienia drgań, hamowania, ale także równomierność pracy. W stacji diagnostycznej dokonane zostaną także oględziny stanu opon. Diagnosta zmierzy ewentualną dysproporcję między poszczególnymi kołami.

Ostatnim etapem kontroli samochodu jest sprawdzenie stanu pasów bezpieczeństwa, oświetlenia, nadwozia oraz obowiązkowego wyposażenia - gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego.

Ustalenie daty badania stanu technicznego pojazdu jest bardzo ważne, ponieważ w razie kontroli przez policję, która stwierdzi brak aktualnych badań kontrolnych, dowód rejestracyjny pojazdu zostanie zatrzymany. 

 

Zarówno kontrolę stanu technicznego pojazdu, jak i szeroką ofertę innych usług dostępnych w BMW Ślusarczyk znajdziesz tu: https://bmw-slusarczyk.pl/oferta

Umów się!

Zostaw numer oddzwonimy!

Dziękujemy za kontakt. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.